Czy susz konopny można palić?

Czy susz konopny można palić?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Susz CBD, czyli tak naprawdę poddane suszeniu kwiatostany konopi siewnej Cannabis Sativa L. stanowią cenne źródło kannabidiolu, który posiada lecznicze działanie. W odróżnieniu od THC nie wykazuje właściwości psychoaktywnych (dzięki temu CBD susz jest legalny). Jego spożywanie jest bezpieczne i nie przynosi żadnych skutków ubocznych.

Można go stosować na kilka sposobów. Choć najbardziej rozpowszechnione są krople i oleje, to z suszu można przygotować ciepły napar. Wiele osób zastanawia się jednak, czy można go palić. Zwłaszcza że do złudzenia przypomina marihuanę. Okazuje się, że jego palenie jest jak najbardziej możliwe. Zatem w jaki sposób robić to bezpiecznie?

A może waporyzacja?

Okazuje się, że najlepszą formą użytkowania suszu jest waporyzacja, która polega na odparowywaniu substancji aktywnych, które znajdują się w konopiach (np. kannabinoidów). Jest ona znacznie bardziej bezpieczna niż palenie, ponieważ w jej trakcie nie wydzielają się substancje smoliste ani inne toksyny. Znajdujący się we wnętrzu urządzenia susz jest podgrzewany do wysokiej temperatury.

Korzystanie z urządzenia przynosi wiele korzyści. Nie tylko zdrowotnych, ponieważ nowoczesne urządzenia pozwalają ograniczyć wydzielanie substancji aktywnych, co przekłada się na realną oszczędność. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów waporyzatorów, dzięki czemu można je dopasować do trybu życia i swoich indywidualnych potrzeb. Poza tym są wygodne i proste w obsłudze, co przekłada się na ich coraz większą popularność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie zalety ma niepubliczne przedszkole?
Jakie zalety ma niepubliczne przedszkole?
Prywatne przedszkola często traktowane są jako placówki lepsze, o wyższym standardzie wyposażenia, jak i nauki. Czesne za zapis i naukę […]
Ostatnie wpisy