Czym jest i na czym polega skok w tandemie?

Czym jest i na czym polega skok w tandemie?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy z nas marzą o skoku spadochronowym. Czasami jednak powstrzymuje nas przed nim ogromny lęk, który ciężko przełamać. Z pomocą przychodzą skoki w tandemie, które świetnie sprawdzą się w przypadku osób rozpoczynającą swoją przygodę z tym ekstremalnym hobby. Na czym on tak właściwie polega? Czy jest bezpieczny? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Skok w tandemie – co warto o nim wiedzieć?

Zasady skoku spadochronowego w tandemie nie są skomplikowane. W zasadzie jest on bardzo podobny do klasycznego skoku, zaś jedyne, co go wyróżnia to obecność wykwalifikowanego instruktora. Pasażer jest do niego przypięty za pomocą specjalnej uprzęży. To właśnie instruktor dba o wszelkie kwestie techniczne oraz te związane z bezpieczeństwem. W ten sposób osoba skacząca, szczególnie jeśli robi to po raz pierwszy, może całkowicie skupić się na swoich przeżyciach i wrażeniach.

Jak się okazuje, bardzo podobne do tego, które są wykonywane przez doświadczonych skoczków są właśnie skoki w tandemie Wrocław jest miastem które oferuje takie atrakcje. Wykonuje się je dokładnie z tej samej wysokości oraz z tego samego samolotu, co skoki tradycyjne. Czas spadania jest także identyczny i obu tych przypadkach wynosi on 55 sekund. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chciałyby spróbować swoich sił w skokach spadochronowych, jednak mają pewne obawy. W ten sposób mogą zobaczyć, czy jest to sport dla nich i czy chcą się zajmować jego uprawianiem w dłuższej perspektywie. Bon na skok w tandemie może być doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?
Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?
Ślub cywilny to zazwyczaj uroczystość o znacznie mniej formalnym charakterze niż ślub kościelny. Mimo wszystko panna młoda powinna zadbać o […]
Ostatnie wpisy