Kiedy sąd może przyznać jednej ze stron rozwodu alimenty?

Kiedy sąd może przyznać jednej ze stron rozwodu alimenty?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obowiązek alimentacyjny, określony kodeksem prawa rodzinnego nie jest tylko przepisem ograniczającym się do finansowania potrzeb dzieci po rozwodzie rodziców. Ma również zastosowanie w sytuacji, w której zaspokojenia potrzeb finansowych w trakcie separacji lub orzeczenia o rozwodzie przez drugiego małżonka domaga się jedna ze stron postępowania. Kiedy należy płacić alimenty na męża lub żonę, jaka jest ich wysokość i kto może pomóc w wyegzekwowaniu należności? Po lekturze poniższego artykułu, dowiemy się, jakie są etapy postępowania alimentacyjnego względem byłego małżonka. 

Orzecznictwo rozwodowe, a obowiązek alimentacyjny – kiedy sąd przychyli się do wniosku jednej ze stron?

Nie ma znaczenia, czy małżeństwo zostało rozwiązane z orzeczeniem o winie, czy też bez niego. W każdej z tych sytuacji sąd przychyli się do rozpatrzenia sprawy o alimenty dla byłego męża lub byłej żony, choć w sytuacji, kiedy orzeczenie nie będzie wskazywało na winę żadnej ze stron zobowiązania finansowe wygasną po pięciu latach. By sprawa została rozpatrzona na korzyść powoda lub powódki muszą zaistnieć takie okoliczności jak:

– życie w niedostatku,

– brak środków na utrzymanie i finansowanie swoich podstawowych potrzeb życiowych,

– gwałtowne pogorszenie się warunków życiowych po rozwodzie.

By jednak składany przez jedną ze stroną wniosek był dobrze umotywowany i zawierał potrzebną dokumentację, warto powierzyć jego zredagowanie profesjonalnym prawnikom, których znajdziemy za pośrednictwem witryny https://konsorcjumadwokatow.com/kancelaria-adwokacka-inowroclaw/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
W jakie buty warto wyposażyć swoją garderobę?
W jakie buty warto wyposażyć swoją garderobę?
Dobór odpowiedniego obuwia znacząco wpływa na jakość życia. Pomimo że może się to wydawać czynnikiem o podrzędnym znaczeniu, dobre jakościowo, […]
Ostatnie wpisy