Dlaczego kreatyna jest tak popularna wśród osób trenujących?

Dlaczego kreatyna jest tak popularna wśród osób trenujących?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kreatyna jest jednym z najbardziej popularnych suplementów. Jest używana przez kulturystów i sportowców od dziesięcioleci, ale ten suplement zyskał również popularność wśród osób, które nie są w treningu. Kreatyna jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Jest produkowana przez wątrobę i nerki z aminokwasów uzyskanych z białka w Twojej diecie.

Oto pięć powodów, dla których warto brać kreatynę:

Kreatyna zwiększa energię

Głównym powodem, dla którego kreatyna jest tak popularna wśród osób aktywnych fizycznie lub trenujących, jest to, że pomaga zwiększyć energię. Kiedy ćwiczysz, stawiasz swoje ciało w stresie i prosisz go o wykonanie w najlepszym wydaniu. Kreatyna może pomóc dać Ci dodatkowy impuls w tych czasach, kiedy Twoje ciało potrzebuje go najbardziej.

Kreatyna pomaga w naprawie mięśni

Innym powodem, dla którego kreatyna jest tak popularna wśród osób aktywnych fizycznie lub trenujących, jest fakt, że pomaga ona naprawić mięśnie po ich uszkodzeniu w wyniku ćwiczeń. To pomaga zapobiegać bolesności i sztywności od rozwoju z ciężkich treningów. Przyspiesza również czas regeneracji, dzięki czemu możesz wrócić na siłownię wcześniej niż się spodziewasz.

Jest bezpieczna dla większości ludzi

Kreatyna była przez lata intensywnie badana i nie stwierdzono żadnych długoterminowych skutków ubocznych przy przyjmowaniu jej zgodnie z zalecanymi dawkami u zdrowych osób bez żadnych schorzeń. W rzeczywistości wykazano, że kreatyna ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa funkcji poznawczych i zmniejszenie czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Gdzie wykorzystywana jest folia typu stretch?
Gdzie wykorzystywana jest folia typu stretch?
Folia stretch jest obecnie najczęściej stosowanym materiałem do zabezpieczania różnego rodzaju opakowań oraz ładunków. Wytwarza się ją z wytrzymałego, a […]
Ostatnie wpisy