Licówki- na czym polega zabieg ich zakładania?

Licówki- na czym polega zabieg ich zakładania?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Licówki to świetny sposób na nadanie zębom lepszego wyglądu. Są one często stosowane do korekty ustawienia krzywych zębów i mogą być również stosowane do zmiany koloru zębów.

Kto korzysta z licówek?

Najczęściej z licówek korzystają osoby z naturalnie przebarwionymi, zaplamionymi lub wyszczerbionymi zębami. Założenie licówek jest stosunkowo proste i nie wymaga długiego czasu leczenia. Zabieg wymaga dwóch wizyt; jednej na wykonanie wycisków i licówek tymczasowych oraz jednej na wykonanie licówek stałych.

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty zostanie wykonany wycisk zębów przy użyciu specjalnego materiału, który po aktywacji światłem twardnieje w ciągu kilku minut. Z formy tej zostaną wykonane licówki tymczasowe, które pasują na Twoje naturalne zęby jak cienkie łuski, które pokrywają każdy ząb z osobna. Te tymczasowe licówki pozwalają na normalne odżywianie się w oczekiwaniu na wykonanie licówek stałych w naszym nowoczesnym laboratorium.

Druga wizyta

Drugą wizytę zaplanowano po zakończeniu produkcji licówek stałych, które zostały wypolerowane i dopasowane tak, aby idealnie pasowały do Twojego uśmiechu i miały czas na ułożenie się w nowej pozycji w jamie ustnej. Cały proces trwa zazwyczaj około dwóch tygodni od początku do końca, ale należy pamiętać, że czas wykonania licówek zależy od wielu czynników, w tym od tego, ile zębów trzeba pokryć i jaki rodzaj materiału jest używany. Proces ten może trwać od jednego tygodnia do dwóch miesięcy. Zabieg jakim są korony licówki pełnoceramiczne Poznań może polecić w swoim obszarze kilku dobrych specjalistów od stomatologii estetycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak współcześnie ociepla się domy?
Jak współcześnie ociepla się domy?
W naszej strefie klimatycznej niezbędna jest termoizolacja domów jednorodzinnych. Dobrze ocieplony budynek to bowiem gwarancja optymalnego komfortu w okresie zimowym, […]
Ostatnie wpisy