Główne parametry i typy urządzeń, wedle których dobierze się odpowiedni akumulator do auta

Główne parametry i typy urządzeń, wedle których dobierze się odpowiedni akumulator do auta
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z odpaleniem samochodu w sezonie zimowym najczęściej spowodowane są uszkodzeniem lub zużyciem akumulatora. Aby auto działało sprawnie i bezproblemowo, należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej baterii. Parametry urządzenia powinny być dostosowane do rodzaju silnika i ilości odbiorników znajdujących się w aucie.

Rodzaj jednostki napędowej

Przy zakupie akumulatora należy zwrócić szczególną uwagę na dwa parametry. Pierwszy z nich to pojemność wyrażona w amperogodzinach. Jest to zdolność urządzenia do magazynowania energii. Im wyższa wartość, tym dłuższy czas potrzebny do pełnego rozładowania ogniw. Drugi parametr to prąd rozruchowy wyrażony w Amperach, który informuje użytkownika o maksymalnym, krótkotrwałym natężeniu prądu, jakie urządzenie jest w stanie wygenerować. Przyjmuje się, że samochody wyposażone w silniki diesla potrzebują akumulatora o większym prądzie rozruchowym od pojazdów benzynowych.

Ilość odbiorników w samochodzie

O tym, jaką pojemność akumulatora wybrać decyduje ilość odbiorników znajdujących się w samochodzie. Przykłady baterii o różnych wartościach dostępne są na witrynie https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/. Dawniej samochody posiadały jedynie radio i klimatyzację. Obecnie wyposażone są dodatkowo w różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa, czujniki, nawigację, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną. To sprawia, że w starszych modelach aut sprawdzą się obsługowe lub bezobsługowe akumulatory kwasowe. Nowsze pojazdy z systemem start/stop wymagają zastosowania urządzeń typu AGM, które wydajniejsze i niewrażliwe na zwiększoną ilość rozruchów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Niezbędne meble do każdego przedpokoju
Niezbędne meble do każdego przedpokoju
Przedpokój to wizytówka naszego mieszkania. Robi pierwsze wrażenie na zaproszonych gościach. Wita nas, gdy otwieramy drzwi domu. Warto zaaranżować przestrzeń […]
Ostatnie wpisy