Implant, most, proteza – co wybrać?

Implant, most, proteza – co wybrać?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Próchnica to choroba, która dotyka wielu Polaków. Nieleczona może prowadzić do utraty uzębienia. Gdy do tego dochodzi, niezbędne jest jak najszybsze wypełnienie wolnych miejsc. W zależności od preferencji oraz dostępnego budżetu można zdecydować się na protezę, most lub implant.

Popularne metody uzupełniania braków w łuku zębowych

Do odbudowy jednego lub kilku braków można zastosować most protetyczny. Osadzany jest on na tzw. zębach filarowych, które niekiedy wymagają oszlifowania. Prawidłowo wykonany most wygląda estetycznie i jest praktycznie niewidoczny w jamie ustnej pacjenta. Trwałość tego rodzaju konstrukcji może wynosić od 10 do 20 lat. Alternatywną dla mostów protetycznych są protezy zębowe. Stosuje się je najczęściej u pacjentów, którzy utracili wiele zębów. Ruchome protezy nie są zbyt komfortowe i mogą wywoływać podrażnienia dziąseł. Wymagają także regularnego czyszczenia.

Nowoczesny i skuteczny sposób na wypełnianie miejsc po ekstrakcji zębów

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne jest wszczepianie implantów zębowych, do których mocowane są ceramiczne korony. Ten sposób wypełniania braków w łukach zębowych jest najbardziej nowoczesny i najbardziej przyjazny dla pacjentów. Tytanowe implanty są trwałe i wyglądają estetycznie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a pacjent może traktować je jak naturalne zęby. Jedyną wadą tego sposobu wypełniania braków uzębienia jest jego stosunkowo wysoka cena. Co ciekawe koszty zabiegów mogą się znacząco różnić w zależności od miejscowości. Jeśli chodzi o implanty Wrocław ceny ma niezwykle konkurencyjne, dlatego pacjenci chętnie udają się do tego miasta, by  tam wypełnić braki uzębienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czy warto zainwestować w zegarki wodoszczelne?
Czy warto zainwestować w zegarki wodoszczelne?
Zegarek to wyjątkowo pożyteczny dodatek, ponieważ służy do pokazywania aktualnego czasu i efektownie wzbogaca stylizację. Na uwagę zasługują przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy