Implant, most, proteza – co wybrać?

Implant, most, proteza – co wybrać?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Próchnica to choroba, która dotyka wielu Polaków. Nieleczona może prowadzić do utraty uzębienia. Gdy do tego dochodzi, niezbędne jest jak najszybsze wypełnienie wolnych miejsc. W zależności od preferencji oraz dostępnego budżetu można zdecydować się na protezę, most lub implant.

Popularne metody uzupełniania braków w łuku zębowych

Do odbudowy jednego lub kilku braków można zastosować most protetyczny. Osadzany jest on na tzw. zębach filarowych, które niekiedy wymagają oszlifowania. Prawidłowo wykonany most wygląda estetycznie i jest praktycznie niewidoczny w jamie ustnej pacjenta. Trwałość tego rodzaju konstrukcji może wynosić od 10 do 20 lat. Alternatywną dla mostów protetycznych są protezy zębowe. Stosuje się je najczęściej u pacjentów, którzy utracili wiele zębów. Ruchome protezy nie są zbyt komfortowe i mogą wywoływać podrażnienia dziąseł. Wymagają także regularnego czyszczenia.

Nowoczesny i skuteczny sposób na wypełnianie miejsc po ekstrakcji zębów

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne jest wszczepianie implantów zębowych, do których mocowane są ceramiczne korony. Ten sposób wypełniania braków w łukach zębowych jest najbardziej nowoczesny i najbardziej przyjazny dla pacjentów. Tytanowe implanty są trwałe i wyglądają estetycznie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a pacjent może traktować je jak naturalne zęby. Jedyną wadą tego sposobu wypełniania braków uzębienia jest jego stosunkowo wysoka cena. Co ciekawe koszty zabiegów mogą się znacząco różnić w zależności od miejscowości. Jeśli chodzi o implanty Wrocław ceny ma niezwykle konkurencyjne, dlatego pacjenci chętnie udają się do tego miasta, by  tam wypełnić braki uzębienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Rodzaje lamp, jakie można zastosować we wnętrzu naszego mieszkania
Rodzaje lamp, jakie można zastosować we wnętrzu naszego mieszkania
Lampa musi pasować do wnętrza Wybierając odpowiednią lampę, należy wziąć pod uwagę zarówno styl domu, jak i pomieszczenia, w którym […]
Ostatnie wpisy