Próchnica to choroba, która dotyka wielu Polaków. Nieleczona może prowadzić do utraty uzębienia. Gdy do tego dochodzi, niezbędne jest jak najszybsze wypełnienie wolnych miejsc. W zależności od preferencji oraz dostępnego budżetu można zdecydować się na protezę, most lub implant.
Popularne metody uzupełniania braków w łuku zębowych
Do odbudowy jednego lub kilku braków można zastosować most protetyczny. Osadzany jest on na tzw. zębach filarowych, które niekiedy wymagają oszlifowania. Prawidłowo wykonany most wygląda estetycznie i jest praktycznie niewidoczny w jamie ustnej pacjenta. Trwałość tego rodzaju konstrukcji może wynosić od 10 do 20 lat. Alternatywną dla mostów protetycznych są protezy zębowe. Stosuje się je najczęściej u pacjentów, którzy utracili wiele zębów. Ruchome protezy nie są zbyt komfortowe i mogą wywoływać podrażnienia dziąseł. Wymagają także regularnego czyszczenia.
Nowoczesny i skuteczny sposób na wypełnianie miejsc po ekstrakcji zębów
W ostatnim czasie coraz bardziej popularne jest wszczepianie implantów zębowych, do których mocowane są ceramiczne korony. Ten sposób wypełniania braków w łukach zębowych jest najbardziej nowoczesny i najbardziej przyjazny dla pacjentów. Tytanowe implanty są trwałe i wyglądają estetycznie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a pacjent może traktować je jak naturalne zęby. Jedyną wadą tego sposobu wypełniania braków uzębienia jest jego stosunkowo wysoka cena. Co ciekawe koszty zabiegów mogą się znacząco różnić w zależności od miejscowości. Jeśli chodzi o implanty Wrocław ceny ma niezwykle konkurencyjne, dlatego pacjenci chętnie udają się do tego miasta, by tam wypełnić braki uzębienia.