Jak często powinno się wymieniać części do wózków widłowych?

Jak często powinno się wymieniać części do wózków widłowych?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Części do wózków widłowych zostały zaprojektowane z myślą o trwałości, ale z czasem ulegają zużyciu. To, jak często należy je wymieniać, zależy od modelu wózka widłowego i stopnia jego eksploatacji.

Części do wózków widłowych, które należy wymieniać co najmniej raz w roku to:

Baterie

Baterie szybko się zużywają i mogą nie trzymać ładunku tak dobrze jak kiedyś. Jeżeli Twoja bateria ma więcej niż pięć lat, rozważ jej wymianę zanim ulegnie awarii w środku zmiany.

Kable akumulatora

Kable akumulatora mogą z czasem ulec awarii i spowodować uszkodzenie akumulatora lub innych elementów elektrycznych w wózku widłowym. Najlepszym sposobem zapobiegania temu problemowi jest sprawdzanie kabli co kilka miesięcy pod kątem oznak korozji lub zużycia. Wymień je, jeśli znajdziesz jakiekolwiek problemy z nimi.

Bezpieczniki

Bezpieczniki chronią wyłączniki przed przeciążeniami i zwarciami, ale w końcu zużywają się i wymagają wymiany. Należy regularnie sprawdzać skrzynkę bezpieczników pod kątem oznak uszkodzenia lub zużycia, które mogą wskazywać na wadliwy bezpiecznik. W przypadku stwierdzenia problemów z bezpiecznikami należy je natychmiast wymienić, zanim spowodują uszkodzenie innych części układu elektrycznego wózka widłowego. Poszukując odpowiednich bezpieczników do wózków widłowych warto zajrzeć na stronę http://serwis-mjk.pl/czesci-zamienne/.

Sprawdź wszystkie światła wózka widłowego

Jeśli któreś z nich jest przepalone, natychmiast je wymień. Dzięki temu unikniesz wpadania na przedmioty lub inne pojazdy podczas pracy z maszyną. Sprawdź również żarówki świateł, aby upewnić się, że działają prawidłowo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Ciekawe pomysły jak wpłynąć na rozwój naszego malucha
Ciekawe pomysły jak wpłynąć na rozwój naszego malucha
Rodzice często zadają sobie pytanie o to, jak kreatywnie wspierać rozwój swojej pociechy i ciekawie wypełnić czas maluchowi. Pierwszy rok […]
Ostatnie wpisy