Jak należy prawidłowo dbać o stan żurawi i dźwigów?

Jak należy prawidłowo dbać o stan żurawi i dźwigów?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dźwig to jedno z najważniejszych urządzeń w inwestycji budowlanej. Służy do podnoszenia ciężkich przedmiotów i transportowania ich z jednego miejsca na drugie. Dlatego bardzo ważne jest prawidłowe utrzymanie dźwigów, aby można było je bezpiecznie użytkować.

Dźwigi są zwykle obsługiwane przez wyszkolonych specjalistów, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić sam, aby utrzymać swój dźwig w dobrym stanie. Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji żurawia:

Regularnie czyść gąsienice 

Gąsienice to mechanizm, dzięki któremu porusza się żuraw i należy je regularnie czyścić, aby działały prawidłowo. Ponadto, jeśli na gąsienicach zgromadzi się brud lub zanieczyszczenia, takie jak błoto, może to spowodować ich uszkodzenie lub uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie.

Sprawdzanie wszystkich ruchomych części 

Wszystkie ruchome części żurawia należy regularnie sprawdzać pod kątem oznak zużycia. Jeśli jakakolwiek część dźwigu wykazuje oznaki zużycia, należy ją natychmiast wymienić, ponieważ może to doprowadzić do wypadku, jeśli pozostanie bez kontroli.

Regularnie sprawdzać kable

Kable stanowią podporę dla dźwigu i zapewniają, że nie spadnie on podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Kable powinny być regularnie sprawdzane pod kątem oznak zużycia lub innych problemów, takich jak pęknięcia lub złamania, aby zapobiec wypadkom spowodowanym przez wadliwe kable, które ulegają uszkodzeniu pod naciskiem.

Uwzględniając powyższe kwestie, jak i wiele podobnych, należy pamiętać o regularnym serwisie dźwigów, dzięki czemu firmy budowlane zadbają o ich większą żywotność i użyteczność – tym samym unikając konieczności podjęcia kolejnych inwestycji i niepotrzebnych kosztów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?
Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?
Kupno własnego mieszkania jest ukoronowaniem marzeń wielu osób. Szczególnie par, które wreszcie mogą zamieszkać na swoim. Lokal należy wybrać rozważnie […]
Ostatnie wpisy