Jak zakładać fototapetę?

Jak zakładać fototapetę?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fototapety są jednym z ciekawszych rozwiązań dekoracji naszych wnętrz. Odnajdą się zarówno w salonie, kuchni czy sypialni – a odpowiednio dobrane znacząco podniosą atrakcyjność wizualną danego pomieszczenia. W przystępny sposób pozwolą nam ozdobić ścianę zdjęciem dużych rozmiarów.

Z racji tego, iż fototapety szturmem wracają do łask, a ich modele są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i prezentują wyższą jakość oraz głębię kolorów wybierane są zwłaszcza do mieszkań/domów charakteryzujących się nowoczesnym stylem. Ich montaż nie należy do specjalnie skomplikowanych i bez większych problemów będziemy mogli poradzić z nim sobie sami. Przed przystąpieniem do zakładania tapety powinniśmy wyczyścić samą ścianę – musi być ona sucha i czysta, następnie dla ułatwienia procesu rozkładamy naszą fototapetę na podłodze.

Krokiem pierwszym jest zagruntowanie ściany środkiem do tego przeznaczonym – w przypadku gdy nie była wcześniej malowana – lub umycie jej mydłem malarskim – jeśli posiadała na sobie określone warstwy farby. Następnie na oczyszczonej ścianie zakreślamy miejsca na których chcemy założyć fototapetę – pamiętajmy o użyciu poziomicy przy tych działaniach. Kolejnym krokiem będzie użycie kleju do tapet, dokładnie według instrukcji producenta. Nakładamy go na ścianę lub tapetę i czekamy, aż delikatnie wyschnie – w momencie gdy klej nabierze swoich wartości klejących przykładamy tapetę do ściany. Nakładamy od lewego narożnika, dociskając ją wałkiem do klejenia tapet – z góry na dół oraz od środka ku brzegom. Jeśli po umieszczeniu fototapety na ścianie został nam jej nadmiar na brzegach, przycinamy ją ostrym nożykiem. Tak założoną zostawiamy na ścianie do wyschnięcia.

Bogaty wybór fototapet znajdziesz na przykład w sklepie internetowym AgatonStudio. Ostatnim hitem została “fototapeta morze”. Sprawdź ofertę sklepu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Firany kontra rolety rzymskie
Firany kontra rolety rzymskie
Okna są bez wątpienia jednym z ważniejszych elementów w naszym domu. Pozwalają nam bowiem nie tylko na obserwowanie otaczającej nas […]
Ostatnie wpisy