Jak zaoszczędzić miejsce w kabinówce?

Jak zaoszczędzić miejsce w kabinówce?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problem niewystarczającej ilości miejsca w bagażu kabinowym dotyka prawie każdego pasażera, szczególnie korzystającego z tanich linii lotniczych. Nie oszukujmy się, walizki kabinowej Ryanair nie zaklasyfikowalibyśmy do największych, a rzeczy do zabrania zazwyczaj mamy więcej niż może się w niej pomieścić. Warto przed wylotem zrobić listę rzeczy, które potrzebujemy i na etapie pakowania na bieżąco ją weryfikować.

Co warto zabrać?

Z pewnością na początku listy powinny znaleźć się ubrania. Należy zabrać tylko te, których na pewno będziemy potrzebować. Kiedy latem lecimy do Hiszpanii, nie ma potrzeby zabierania na przykład ciepłych bluz i kurtek. Starajmy się układać ubrania od największych do najmniejszych, a także w miarę możliwości rolować i wykorzystywać torebki próżniowe. Wykorzystanie tych technik pozwoli na zmniejszenie objętości bagażu o nawet 25-30 procent. Warto zabrać ze sobą obszerny portfel, gdzie schowamy wszystkie dokumenty i karty płatnicze, unikając tym samym konieczności częstego otwierania bagażu. W przypadku udogodnienia pod postacią portfela męskiego Peterson te mankamenty podróży nie będą się dawać we znaki. Pamiętaj, aby wykorzystać puste przestrzenie – wkładaj mniejsze przedmioty w większe np. skarpetki do butów, dzięki czemu każda szpara zostanie wypełniona.

Czego nie zabierać?

Na pewno nie powinniśmy zabierać przedmiotów, które nie przejdą przez kontrolę bezpieczeństwa. Będziemy musieli je zostawić na lotnisku lub wyrzucić. Dotyczy to wszystkich napojów powyżej 100 ml, a także kosmetyków w formie płynnej, które przekraczają tę pojemność. W domu należy zostawić także scyzoryk, nożyczki z długim ostrzem oraz kije i przedmioty przypominające broń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Lustro – nieocenione wyposażenie w wystroju wnętrz
Lustro – nieocenione wyposażenie w wystroju wnętrz
Urządzając wnętrze zwykle skupiamy się na kolorystyce oraz teksturze, którą chcemy wykorzystać. Oczywiście ważne jest wybranie odpowiednich materiałów wykończeniowych, które […]
Ostatnie wpisy