Jakie są zalety podłóg przemysłowych?

Jakie są zalety podłóg przemysłowych?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podłogi przemysłowe to jedno z najlepszych rozwiązań stosowanych w warsztatach, magazynach czy innych przestrzeni w których podłoga jest intensywnie eksploatowana. Mimo wszystko podłogi wykonane z żywicy posiadają wiele zalet, dzięki czemu stosowane są coraz częściej w pomieszczeniach mieszkalnych.

Co warto wiedzieć o podłogach przemysłowych?

Wykonywane są zarówno z żywicy epoksydowej, jak i poliuretanowej, które są niezwykle wytrzymałe i praktyczne. Przede wszystkim podłoże stworzone z tych materiałów jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu rozlany olej w warsztacie samochodowym czy ślady opon w magazynie mogą zostać usunięte bez najmniejszych przeszkód.

Podłogi przemysłowe coraz częściej wykorzystywane są również w pomieszczeniach mieszkalnych. Zyskujący na popularności minimalizm czy styl industrialny, są doskonałym obszarem, w którym można skorzystać z podłogi z żywicy. Udoskonalane technologie pozwalają na położenie idealnie równej warstwy żywicy, która daje efekt trójwymiarowości. Lustrzane powierzchnie i głębia znacznie powiększają pomieszczenie, w którym zostały zastosowane.

W przypadku domowych warunków, coraz częściej na znaczeniu zyskuje aspekt alergiczności wykorzystywanych materiałów. Podłogi żywiczne dzięki swojej strukturze są doskonałym rozwiązaniem dla alergików, a dodatkowo ich czyszczenie jest bardzo proste i dużo bardziej skuteczne niż przypadku np. paneli podłogowych.  W zależności od potrzeb podłogi przemysłowe mogą być wykonywane z różnymi wypełniaczami i wylewane na różną grubość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Co to jest cięcie plazmowe cnc?
Co to jest cięcie plazmowe cnc?
Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest cięcie plazmowe cnc, należy wiedzieć najpierw czym jest plazma. Plazma jest to zjonizowana […]
Ostatnie wpisy