Jakie zalety ma kamień elewacyjny?

Jakie zalety ma kamień elewacyjny?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Estetyka i trwałość

Kamień elewacyjny to materiał, który w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością. W sprzedaży dostępne są zarówno produkty wykonane z naturalnego kamienia, jak i płytki kamieniopodobne wykonane z gipsu lub betonu. Pomimo tego, że jedne i drugie produkty wyglądają podobne, zaleca się stosowanie naturalnego kamienia elewacyjnego. Do podstawowych zalet tego materiału należy znakomita trwałość.

Odpowiednio położony kamień elewacyjny jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Wyróżnia się także ciekawym wyglądem. Charakterystyczna faktura kamienia nadaje elewacji charakteru, a z czasem nawet szlachetności. Istotną zaletą kamienia elewacyjnego jest również łatwość czyszczenia.

Zabrudzone elewacje z łatwością da się wyczyścić za pomocą zwykłej myjki ciśnieniowej, przywracając jej efektowny wygląd. Dużą popularnością cieszy się m.in. kamień Stegu dostępny na http://mikulska.pl/5,kamien-elewacyjny/170,stegu.

Wygląd i różnorodność

Dzięki swej naturalności kamień elewacyjny sprawdza się zarówno w domach utrzymanych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Uniwersalność tego materiału stanowi jego istotną i niewątpliwą zaletę. Kolejnym walorem kamienia jest duża dostępność kolorów i wzorów. Dzięki temu każdy nawet najbardziej wymagający klient może znaleźć produkt niebanalny, który będzie podkreślał wygląd domu.

Chociaż kamień elewacyjny wykorzystywany jest głównie na zewnątrz budynków, z powodzeniem można go stosować również we wnętrzach. Doskonale nadaje się m.in. jako dekoracja kominka. Może być również stosowany jako element dekoracyjny salonu, kuchni czy łazienki.

Decydując się na wykorzystanie kamienia elewacyjnego we wnętrzach, należy pamiętać, by zachować umiar. Zbyt dużo kamiennych elementów w pomieszczeniach może sprawić, że pojawi się w nich nieprzyjemne i uciążliwe echo. Warty uwagi może być w takim przypadku kamień incana, taki jak ten http://mikulska.pl/5,kamien-elewacyjny/98,incana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Zabezpieczenia stosowane w ciemnych pomieszczeniach
Zabezpieczenia stosowane w ciemnych pomieszczeniach
Hale produkcyjne i przestrzenie magazynowe to miejsca w których o wypadek nie trudno. Ważne jest, by zastosować odpowiednie środki zabezpieczające, […]
Ostatnie wpisy