Korty betonowe do tenisa – jak się je buduje?

Korty betonowe do tenisa – jak się je buduje?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Betonowe korty tenisowe są najczęściej spotykanym typem kortu. Mogą być zbudowane na wierzchu trawy lub asfaltu i wymagają niewielkiej konserwacji po ich prawidłowym zainstalowaniu.

Betonowe korty tenisowe są wykonane z betonu, który jest wlewany do form, które są następnie przenoszone w celu pozostawienia gładkiej powierzchni. Beton musi być pozostawiony do utwardzenia przez kilka tygodni, zanim będzie można go używać do gry.

Jak przebiega budowa?

Aby budowa kortów tenisowych przebiegła pomyślnie, zacznij od zbudowania ramy z drewnianych belek na górze ziemi, gdzie chcesz, aby twój sąd był zlokalizowany. To da Ci solidne podstawy dla Twojego kortu, jak również zapewni pewną stabilność podczas budowy. Ważne jest również, aby upewnić się, że między belkami jest wystarczająco dużo miejsca, aby można było uzyskać dostęp do nich później, jeśli to konieczne.

Następnie należy zalać belki betonem, tak aby całkowicie pokryć wszystkie strony każdej belki. Kiedy to nastąpi, usuń nadmiar betonu z okolic każdej belki, tak aby była ona równa z resztą kortu – zapewni to, że nie ma żadnych wybojów ani spadków w Twoim korcie, kiedy skończysz!

Na koniec pozwól, aby beton utwardził się przez kilka tygodni przed użyciem go do gry.

Inwestycja

Betonowy kort tenisowy to świetna inwestycja dla zapalonego tenisisty. Może być stosowany do innych sportów, jak również, takich jak koszykówka, siatkówka i badminton. Koszt budowy betonowego kortu będzie się różnił w zależności od lokalizacji, wielkości kortu i użytych materiałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak bezpiecznie przewozić meble?
Jak bezpiecznie przewozić meble?
Jeśli zamierzamy się przeprowadzić i jesteśmy zmuszeni do przewiezienia mebli, to do wyboru mamy kilka możliwości – transport poszczególnych elementów […]
Ostatnie wpisy