Płyn do chłodnicy samochodowej – co warto wiedzieć?

Płyn do chłodnicy samochodowej – co warto wiedzieć?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyn do chłodnic samochodowych jest mieszaniną wody i płynu chłodniczego. Krąży on w bloku silnika i nagrzewa się, a następnie przepływa przez chłodnicę, gdzie wydala ciepło do powietrza. Płyn chłodniczy usuwa również ciepło z innych części silnika, w tym z uszczelki głowicy i głowic cylindrów.

Płyn chłodniczy w chłodnicy samochodu ma za zadanie pomóc w kontrolowaniu temperatury silnika. Jeśli masz problemy z przegrzaniem lub zauważysz, że z Twojego samochodu wyciekają płyny, to może być czas na wymianę płynu chłodzącego.

W jaki sposób działa samochód?

Silnik w Twoim samochodzie działa, gdy tłoki poruszają się w górę i w dół. W wyniku ruchu tych cylindrów powstaje energia, która zamienia się w ruch (przemieszczanie), który jest przekazywany przez wał korbowy do kół. Proces ten odbywa się pod wysokim ciśnieniem i temperaturą, dlatego musisz chłodzić silnik cieczą (wodą zmieszaną z płynem przeciw zamarzaniu). Gdyby nie było płynu chłodniczego – liquimoly.sklep.pl, wówczas cylindry szybko by się przegrzały, co mogłoby doprowadzić do ich zniszczenia, a nawet pożaru!

Dlaczego potrzebuję płynu chłodzącego?

Płyn chłodzący pełni ważną rolę w jeździe Twojego samochodu – zapobiega przegrzewaniu się silnika! Samochód działa na benzynę lub olej napędowy, które spalają się w wysokich temperaturach. Gdyby nie było płynu chłodzącego lub nie działał on prawidłowo, wówczas temperatura wewnątrz gwałtownie by wzrosła i spowodowała poważne uszkodzenia Twojego pojazdu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie elementy składają się na wyposażenie sklepów i salonów sprzedaży?
Jakie elementy składają się na wyposażenie sklepów i salonów sprzedaży?
Na rynku funkcjonuje ogromna ilość firm, ale zdecydowanie najbardziej powszechne są sklepy i salony odzieżowe, w których ofercie znajdują się […]
Ostatnie wpisy