Kot – dlaczego warto go mieć?

Kot – dlaczego warto go mieć?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Są bardzo czyste i niezależne. Łatwo się nimi opiekować i dogadują się z innymi zwierzętami. Uwielbiają być głaskane i zawsze chętnie spędzają czas ze swoimi właścicielami. Są bardzo czułe i skore do zabawy, ale lubią też swoją prywatność i mogą spędzić wiele godzin siedząc, wpatrując się w okno lub śpiąc na Twoich kolanach.

Koty są dla Ciebie dobre!

Kot mruczy, kiedy jest szczęśliwy, co stanowi świetny sposób na rozładowanie stresu. A ponieważ koty uwielbiają przytulać się do Ciebie w nocy w łóżku, mogą pomóc Ci zasnąć szybciej i pozostać przy tym dłużej. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Sussex wykazało, że osoby posiadające psy śpią lepiej niż te, które nie mają zwierząt – ale osoby posiadające koty śpią dłużej niż właściciele psów. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z University of California San Diego School of Medicine koty obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają poziom lęku, a nawet zapobiegają chorobom serca.

Koty mogą pomóc poprawić Twój nastrój!

Badania wykazują, że posiadanie zwierzęcia domowego może zmniejszyć objawy związane z depresją, takie jak stres, samotność i zmęczenie, a także zwiększyć poczucie własnej wartości i pewności siebie wśród osób żyjących samotnie, zwłaszcza seniorów, którzy żyją samotnie lub tych, którzy mają ograniczone kontakty społeczne.

Jeśli chcesz stać się posiadaczem takiego zwierzaka, to adoptuj kota ze schroniska w Twoim mieście, a nie pożałujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak działają owijarki – gdzie można je wykorzystać?
Jak działają owijarki – gdzie można je wykorzystać?
Owijarka jest nowoczesnym urządzeniem służącym do automatycznego pakowania rozmaitych towarów. Podstawowe korzyści wynikające z jej stosowania to zoptymalizowanie wydajności całego […]
Ostatnie wpisy