Lista najlepszych producentów wiertarek

Wiertarka jest narzędziem, które przyda się w każdym domu i mieszkaniu. Niezależnie czy jesteśmy zapalonym majsterkowiczem, domową „złotą rączką”, czy po prostu potrzebujemy od czasu do czasu powiesić obrazek na ścianie, wiertarka zawsze powinna być pod ręką. Oczywiście jedna drugiej nierówna, dlatego też sporządziliśmy krótki poradnik na temat tego, jakie narzędzie najlepiej wybrać. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Co powinna posiadać dobra wiertarka?

Przede wszystkim ważne jest, by wiertarka posiadała tak zwany udar. Chodzi o mechanizm pozwalający lepiej wgryzać się w wiercony materiał, poprzez rytmiczne i bardzo szybkie uderzanie obracającym się wiertłem w, dajmy na to, ścianę. Taką właściwość posiadają między innymi narzędzia Festool. Udar wykorzystuje się głównie do wiercenia w betonie i w żelbecie, a więc na pewno wiertarki takiego typu będą bardzo potrzebne wszystkim, którzy mieszkają w starszych blokach, wykonanych z wielkiej płyty. Tam każda ściana nośna to żelbet, a więc wywiercenie w niej jakiegokolwiek otworu nie jest łatwe.

A może młotowiertarka?

Jeżeli wiercenie w betonie i żelbecie jest dla nas codziennością, wtedy dobrze jest zakupić sobie młotowiertarkę. Sprzęt taki znajdziemy między innymi przeglądając w sklepie narzędzia Panasonic, ale również wiele innych firm produkuje młotowiertarki. Mają one taką przewagę nad zwykłymi wiertarkami udarowymi, że mechanizm ten oparty jest na pneumatyce. Urządzenie posiada niewielką sprężarkę wewnątrz, a udar realizowany jest poprzez siłownik pneumatyczny. Dzięki temu jego siła jest o wiele większa i bez problemu można wywiercić otwór nawet w bardzo twardym materiale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × jeden =