Na czym polega gra w kropki?

Gry podwórkowe są jednym z nowszych pomysłów, które pojawiły się na rynku produktów dla dzieci i nastolatków. Jak nazwa wskazuje, te przeznaczone są do użytkowania zewnętrznego, co zachęcić ma uczestników do wyjścia na dwór. Ruch połączony z edukacją na świeżym powietrzu niesie za sobą wiele pozytywnych konsekwencji. Organizm dojrzewającej osoby staje się silniejszy, bardziej odporny na choroby, a przede wszystkim rozwija się i umysł dziecka. Jednym z ciekawszych produktów w kategorii gier podwórkowych jest gra w kropki, na czym ta polega?

Zasady zabawy 

Gra w kropki wymusza na uczestnikach pozostawanie w ciągłym ruchu. Jej celem jest rozwijanie koordynacji ruchowej malucha, szybkości działania, a także ćwiczenie pamięci. Produkt wyposażony jest w specjalistyczną matę, po której poruszają się gracze. Ci wyposażeni w małe wiaderka pełniące rolę małych szczudeł, przemieszczają się od jednego punktu do drugiego. Przegrywa ta osoba, która się zatrzyma, choć na moment. Pomyłka również jednoznaczna jest z zejściem z pola. W grze tej wygrywa najszybciej poruszająca się osoba lub ta, która jako jedyna pozostała na obszarze rozgrywki. 

Gry podwórkowe są współczesną zachętą na spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Sprawdzą się nie tylko w prywatnej kolekcji rodzin, ale i w szkołach, jako atrakcyjna alternatywa do spędzania przerw wewnątrz budynków. Wykonane są z materiałów termoplastycznych, co powoduje ich dobrą przyczepność do podłoża, odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne czy niską ścieralność nawet przy częstszym użytkowaniu.

Artykuł napisany we współpracy z Smart Plac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × dwa =