Trzy rodzaje masaży, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś

Trzy rodzaje masaży, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów masaży, a do najczęstszych należą masaż szwedzki i masaż tkanek głębokich. Istnieje jednak kilka innych rodzajów masażu, które mogą być stosowane w leczeniu różnych schorzeń, w tym urazów sportowych i bólu. W tym artykule poznasz 3 najciekawsze typy masażu.

Masaż szwedzki

Ten rodzaj masażu jest najbardziej popularny, ponieważ jest zazwyczaj bezpieczny dla każdego. Masaż szwedzki wykorzystuje długie, płynne pociągnięcia, które pomagają poprawić krążenie, zmniejszyć stres i złagodzić bóle mięśni. Terapeuta nakłada na skórę olejek lub balsam, po czym używa swoich rąk do rytmicznego uciskania ciała. Ten rodzaj masażu jest również znany jako effleurage w języku francuskim. Niektórzy ludzie preferują ten rodzaj masażu, ponieważ jest on delikatny i relaksujący, podczas gdy inni wolą masaż tkanek głębokich, ponieważ potrzebują większego nacisku, aby złagodzić ból.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich koncentruje się na określonych obszarach ciała, w których występują węzły lub napięcie mięśni. Może być również stosowany do leczenia bólów głowy, pleców, szyi lub innych obszarów z napiętymi mięśniami z powodu urazu lub stresu. Masaże tkanek głębokich mogą być bolesne, ale pomagają złagodzić napięcie w mięśniach poprzez przepychanie się przez warstwy tkanki łącznej, aż do osiągnięcia głębszych warstw włókien mięśniowych i powięzi (tkanki łącznej).

Masaż bańką chińską

Być może słyszałeś o masażu bańką chińską. Jest to forma pracy z ciałem, w której do masażu wykorzystuje się podgrzewane, wypełnione powietrzem kule. Kulki te umieszcza się na określonych obszarach ciała, aby pomóc rozluźnić napięcie mięśniowe i poprawić krążenie. Ciepło z piłki może rozgrzać napięte mięśnie, podczas gdy ruch pomaga je rozluźnić. Jeśli chcesz mieć zrobiony masaż bańką chińską Warszawa Praga Południe oferuje taką usługę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Z czego wyrabiane są koperty kurierskie?
Z czego wyrabiane są koperty kurierskie?
Koperty kurierskie dostępne są w różnych materiałach i rozmiarach. Mogą być wykonane z różnych rodzajów papieru, plastiku, a nawet metalu. […]
Ostatnie wpisy