Nowoczesne telefony – jak je chronić

Nowoczesne telefony – jak je chronić
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne telefony wykonane z najwyższej klasy materiałów oprócz oczywistej przewagi technologicznej w stosunku do swoich poprzedników, cechują się zwiększoną odpornością na czynniki zewnętrzne jak wilgoć, promieniowanie i temperatura. Są bezpieczne i intuicyjne w obsłudze. Dobrze leżą w dłoni, świetnie wyglądają, są lekkie i cienkie, lecz niestety w porównaniu do swoich poprzedników (każdy chyba pamięta niemal pancerną Nokię 3310), również i skłonne do uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie wrażliwy jest dotykowy wyświetlacz, a konkretnie szklana szybka.

Niezależnie od jego rodzaju, z telefonem musimy obchodzić się delikatnie. Wrzucony luzem do torebki na przykład z kluczami, lub innym twardym przedmiotem szybko się porysuje i wyszczerbi. Upadek na ziemię, uderzenie o inny przedmiot, czy też nadepnięcie spowoduje pęknięcie.

W jaki sposób ochronić wyświetlacz?

Najprostszym i najtańszym sposobem jest naklejenie folii ochronnej, za kilkanaście złotych zabezpieczy ona ekran przed zarysowaniami. Lepszym rozwiązaniem będzie szkło hartowane LG, na przykład szyba ze szkła hartowanego o twardości 9H i grubości 0,3mm, która zapewni również ochronę przed uderzeniami, lub cieńsza (0,15mm) hybrydowa trójwarstwowa o twardości 8H. Idealnie dopasowują się one do ekranu, są idealnie przezroczyste i nie wpływają odczuwalnie na korzystanie z telefonu.

Dodatkowa szybka ochronna Xiaomi nie dopuści do pęknięcia ekranu, a jeśli jest już delikatnie pęknięty, ale działa funkcja dotyku i obraz wyświetla się poprawnie, będzie zapobiegać przed dalszymi uszkodzeniami. Aby spełniała swoją rolę kluczowym jest prawidłowe przygotowanie ekranu, a przede wszystkim jego odtłuszczenie. Takie szyby są już nieco droższe, ale gwarantują większe bezpieczeństwo. Dodatkowo można dokupić dedykowane etui do telefonu, pamiętajmy jednak że nie sprawi ono, że stanie się on niezniszczalny.

Wymiana szybki i naprawa ekranu jest zwykle kosztowna, mimo nowych i zaawansowanych technologii refabrykacji nie zawsze jest możliwa i kończy się wymianą całego ekranu. Oczywiście, nawet przy zakupie akcesoriów do telefonu, należy zwrócić uwagę aby kupowane były oryginalne, co jest gwarancję dobrej jakości i pochodziły ze sprawdzonego źródła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak dbać o swój ogród?
Jak dbać o swój ogród?
Z wiosną w pełnym rozkwicie, być może myślisz o przygotowaniu swojego podwórka na nadchodzący sezon. Niezależnie od tego, czy masz […]
Ostatnie wpisy