Odpowiednie oczyszczanie twarzy – niezbędne kosmetyki

Odpowiednie oczyszczanie twarzy – niezbędne kosmetyki
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak ważne jest oczyszczanie twarzy, wie zapewne każda fanka kosmetyków. Nie ma możliwości, by makijaż dobrze się prezentował, jeśli skóra nie będzie odpowiednio przygotowana. Dużo łatwiej jest zapobiegać ewentualnym zmianom skóry, niż później próbować korygować je makijażem. Aby kremy, sera czy inne produkty nawilżające mogły odpowiednio zadziałać, należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie skóry.

Jak prawidłowo oczyścić skórę?

Podstawą jest dokładne zmycie makijażu. W tym celu sprawdzi się mleczko do demakijażu, płyn micelarny lub odpowiednio dobrany olej. Należy pamiętać, by wacik przykładać do twarzy i potrzymać go w ten sposób kilka sekund, a nie pocierać skórę, gdyż taka praktyka może doprowadzić do pojawiania się przedwczesnych zmarszczek i podrażnień. Jeśli tego dnia nie miało się makijażu na twarzy, ten etap oczywiście można ominąć. Następnym ważnym etapem jest umycie twarzy żelem lub pianką. Świetnie się do tego pianka Skeyndor Clear Balance. Produkt należy palcami nałożyć na skórę, wmasować, a następnie usunąć wodą. Zaleca się stosowanie rano i wieczorem. 

Ostatnim etapem oczyszczania jest przetarcie skóry wacikiem nasączonym tonikiem. Jest to istotne, ponieważ po kontakcie z wodą należy przywrócić skórze odpowiednie pH. Raz lub dwa razy w tygodniu – jest to zależne od produktu oraz tego jak wrażliwą skórę się posiada – należy wykonać peeling, w celu pozbycia się z twarzy martwego naskórka.

Kosmetyki Skeyndor idealnie sprawdzają się w oczyszczaniu skóry. Poza właściwościami pozwalającymi pozbyć się nadmiaru sebum i zanieczyszczeń z twarzy, są bogate w składniki aktywne, które nawilżają i pielęgnują skórę. Zapobiegają również tworzeniu się zmian trądzikowych, co jest bardzo istotne dla kobiet w każdym wieku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Kto musi posiadać certyfikację?
Kto musi posiadać certyfikację?
Certyfikacja jest procesem, w wyniku którego potwierdza się, że dany produkt lub usługa spełnia określone wymagania. Jest on przeprowadzany przez […]
Ostatnie wpisy