Permanentne czy odczepialne?

Permanentne czy odczepialne?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbana oprawa oka jest dzisiaj równie ważna, co świeża cera czy wypielęgnowane paznokcie. Umiejętnie wyeksponowane rzęsy i brwi potrafią nadać spojrzeniu niespotykanej dotąd głębi i podkreślić piękno twarzy. Obecnie dysponujemy całym zastępem zabiegów: możemy się poddać odżywiającej laminacji, wykonać lifting wyjątkowo opornych włosków, a nawet zdecydować się na dosztukowanie rzęs. Odnajdą się tutaj wielbicielki naturalności, ale również panie rozmiłowane w dramatycznym efekcie.

Spod wachlarza rzęs

Jeśli los poskąpił nam rzęs jak firanki, borykamy się ze wzmożonym ich wypadaniem albo jesteśmy jasnymi blondynkami, omawiane sposoby mogą się okazać prawdziwym wybawieniem. Jeśli zależy nam wyłącznie na kolorze, niezawodnym remedium stanie się henna. Taką kurację można przeprowadzić własnoręcznie w domowym zaciszu, jednak początkującym zaleca się skorzystanie z usług profesjonalisty, który dobierze odcień oraz fachowo rozprowadzi mieszankę. Utyskującym na brak pigmentu, spodoba się także henna do brwi. Wystarczy ją dopasować do tonu skóry i włosów. Każdorazowo należy pamiętać o uprzednim wykonaniu próby uczuleniowej! Włoski pokryte barwnikiem bardziej rzucają się w oczy, niemniej często bywa to zaledwie jeden z etapów przed założeniem rzęs permanentnych. Polecane jest zwłaszcza włosie syntetyczne, które wiąże się z etyczną produkcją, a w dodatku łatwiej je ujarzmić w porównaniu z organicznymi surowcami. W zależności od stopnia zagęszczenia (1:1, 2:1 lub 3:1) będziemy cieszyć się mniej lub bardziej spektakularnym wynikiem.

Doczepiane nie znaczy złe

Sztuczne rzęsy są powszechnie wykorzystywane przez wizażystki i chętnie noszone na co dzień. Niech nas nie zmylą koszmarki sprzed kilku dekad – ciężkie i toporne propozycje dawno odeszły do lamusa. Współcześnie oferta odznacza się niezliczonymi wprost wariantami: cieniutkie kępki doklejone przy zewnętrznej krawędzi górnej powieki subtelnie powiększą oko i wizualnie odmłodzą, zaś cały pasek sprawdzi się u kogoś, kto marzy o teatralnym efekcie lalki. Gdy stawiamy na samodzielność, warto zainwestować w materiały dobrej jakości i nie skazywać się na produkty drogeryjne. Bywają one niewygodne i mogą wywołać niepożądane uczulenie.

Bogaty wybór różnorodnych kompletów można znaleźć choćby tutaj: https://noblelashes.pl/rzesy-na-pasku-oraz-kepkic597771. W tym wypadku rzęsy dopasowujemy ściśle do własnych preferencji. Możemy z nich zrezygnować, jeżeli kłócą się z koncepcją danego makijażu czy nawet naszym samopoczuciem. Zdejmiemy je za pomocą jednego pociągnięcia, więc nie podrażniają i nie osłabiają naturalnych włosków. Oczy uznaje się za zwierciadło duszy, dlaczego by więc nie upiększyć naszego spojrzenia?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Filtr kabinowy w samochodzie – jakie funkcje spełnia?
Filtr kabinowy w samochodzie – jakie funkcje spełnia?
Co to jest i jak działa? Filtr kabinowy jest jednym z najważniejszych elementów w nowoczesnych pojazdach. Znajduje się on w […]
Ostatnie wpisy