Rejestracja medyczna – podstawowe cechy jakie powinna spełniać

Rejestracja medyczna – podstawowe cechy jakie powinna spełniać
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System rejestracji medycznej to narzędzie służące do rejestracji i śledzenia historii leczenia pacjentów. Co najważniejsze, dzięki niemu wiesz, kim są Twoi pacjenci i na co byli leczeni.

Systemy takie jak chociażby telefoniczna rejestracja pacjentów mogą być stosowane w szpitalach, klinikach, gabinetach stomatologicznych, weterynaryjnych i innych firmach, które mają do czynienia z pacjentami lub klientami. Systemy rejestracji medycznej ułatwiają pracownikom szybki dostęp do informacji o pacjentach, co pomaga im zapewnić lepszą obsługę klienta.

Podstawowe funkcje, które powinien posiadać Twój system rejestracji medycznej:

1) Śledzenie historii leczenia pacjentów

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przy tworzeniu systemu rejestracji medycznej jest stworzenie bazy danych wszystkich pacjentów, których leczysz lub widujesz regularnie. Każdy pacjent musi mieć swój własny rekord, który zawiera wszystkie informacje, które chciałby, abyś o nich wiedział: imię i nazwisko, data urodzenia, adres i numer telefonu to tylko niektóre przykłady rzeczy, które możesz chcieć przechowywać w ich rejestrach. Dobry program do rejestracji medycznej pozwoli Ci również przechowywać informacje o ubezpieczeniu, tak aby za każdym razem, gdy pacjent odwiedza Twoje biuro lub klinikę, można było sprawdzić, czy ma on pokrycie w ramach któregoś z planów oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe.

2) Weryfikacja ubezpieczenia i zgłaszanie roszczeń

Jeśli akceptujesz płatności ubezpieczeniowe od swoich pacjentów (a większość lekarzy to robi), to będziesz musiał sprawdzić, czy rzeczywiście są oni objęci planem ubezpieczenia zdrowotnego. Można to zrobić na jeden z dwóch sposobów: sprawdzając karty ubezpieczeniowe pacjentów lub składając ich wnioski drogą elektroniczną. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, będziesz musiał upewnić się, że Twój program do prowadzenia dokumentacji medycznej posiada interfejs umożliwiający wysyłanie danych bezpośrednio do komputerów ubezpieczyciela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czy dieta zupowa ma sens?
Czy dieta zupowa ma sens?
Wiele osób, które stosują dietę zupową, stara się schudnąć. Ale ważne jest, aby pamiętać, że utrata wagi nie jest jedynym […]
Ostatnie wpisy