W jaki sposób dobrze wyczyścić okna?

Mycie okien może być wyzwaniem. Nie chodzi tylko o pozbycie się brudu i zanieczyszczeń, ale także o upewnienie się, że nie uszkodzisz okien lub narzędzi do czyszczenia w trakcie tego procesu. Oto kilka wskazówek, jak dbać o okna:

Używaj odpowiedniego środka czyszczącego

Do czyszczenia szklanych powierzchni używaj nieściernych środków czyszczących i miękkich ściereczek. Unikaj używania ręczników papierowych, które mogą porysować szyby. Aby uniknąć smug, pocieraj ściereczkę, a nie wycieraj jej po powierzchni. Nigdy nie rozpylać środków do czyszczenia okien bezpośrednio na szklane powierzchnie, lecz najpierw rozpylić je na czystą ściereczkę, a następnie przetrzeć nią szybę.

Czyść od góry do dołu

Nigdy nie używaj ściernych środków czyszczących lub szorujących na szklanych powierzchniach, ponieważ mogą je łatwo porysować. Aby uniknąć smug i zacieków, zacznij od jednego końca szyby i pracuj w kierunku drugiego końca, czyszcząc w dół z każdym przejściem, aż cały brud zostanie usunięty z powierzchni.

Regularnie myj ramy okienne, aby usunąć nagromadzony wokół ich krawędzi brud, który mógłby się za nimi uwięzić podczas ulewnych deszczy.

Serwis

Jeśli nie chcesz tego robić samodzielnie to firma sprzątająca Warszawa jest miastem, gdzie wielu przedstawicieli ma swoje siedziby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − 5 =