Wypływamy na morze – co będzie potrzebne?

Wypływamy na morze – co będzie potrzebne?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przygotować się do morskiej wyprawy i co zabrać ze sobą na łódź, żeby mieć pewność, że podróż będzie nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna? Przyjrzymy się ważnym elementom, które powinny znaleźć się na wyposażeniu żaglówki, łodzi czy jachtu.

Co zabrać na morskie wyprawy?

Jeśli wybieramy się w podróż jednostką wynajętą, a nie własną, wówczas jej wyposażenie podstawowe leży po stronie firmy, która nam ją wypożycza. W tej sytuacji takie rzeczy, jak sprawny silnik do łodzi, koła ratunkowe i akcesoria asekuracyjne, sprzęt nawigacyjny, maszt czy żagiel nie leżą w bazie naszej zainteresowań bo odpowiada za nie firma.  Ta opcja pozwala na stosunkową wygodę w przygotowaniu się do podróży i wymaga w zasadzie wyłącznie osobistego zaangażowania się w to, co nam samym może się przydać.

Podczas rejsów i żeglowania należy zadbać o to, by być ubranym odpowiednio do warunków pogodowych, ale i mieć przy sobie odzież na wypadek nagłego wiatru czy załamania się pogody. Tutaj przydadzą się wodoodporne bluzy, t-shirty, i spodnie, które nie będą krępowały ruchów. Można je dostać np na stronie https://www.szopeneria.pl/pl/c/ODZIEZ-I-OBUWIE/504, podobnie jak i wiele innych ważnych elementów o charakterze odzieżowym. Dobrym pomysłem będzie również zabranie ze sobą praktycznego sztormiaka, szczególnie w okresie wypraw wiosennych i jesiennych, w czasie których bardzo często pogoda pokazuje swój kapryśny charakter. Sztormiak pozwoli na swobodne uczestniczenie w aktywnych działaniach związanych z obsługą statku czy jachtu i jednocześnie będzie zabezpieczał głowę i ciało przez mocnymi podmuchami wiatru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie zalety ma jazda rowerem?
Jakie zalety ma jazda rowerem?
Jazda na rowerze to świetny sposób na poruszanie się po mieście, zachowanie kondycji i prowadzenie zdrowego trybu życia. Istnieje wiele […]
Ostatnie wpisy