Zewnętrzne czy wewnętrzne – jakie rolety będą idealne do okien dachowych?

Zewnętrzne czy wewnętrzne – jakie rolety będą idealne do okien dachowych?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja pokoju jest niebywałym wyzwaniem. Nie tylko musimy znaleźć wszystko to, czego potrzebujemy, ale także dopasować przedmioty względem kolorów i designu, który chcielibyśmy ostatecznie uzyskać. Szczególnym wyzwaniem może się okazać urządzanie pokoju na poddaszu, posiadającego okna dachowe. Problematyczne może być nie tylko ustawienie mebli, ale także dobór odpowiednich rolet.

Plusy i minusy poszczególnych rozwiązań

Okna dachowe stanowią pewną pułapkę dla rolet wewnętrznych. Ukośne ustawienie powierzchni powoduje, że wiele z dostępnych na rynku opcji zasłonięcia okna nie będzie wystarczające. Powód jest prosty – tkanina odstaje. Nie spełnia przez to swojej funkcji oraz wygląda nieestetycznie. Tradycyjne rolety, rolety rzymskie oraz typu dzień-noc nie będą więc dobrym wyborem. Kąt nachylenia okna wymaga użycia innych środków, takich jak rolety plisowane lub takie z mechanizmem sprężynowym. Inaczej kwestia wygląda w przypadku wyboru osłony okna zakładanej na zewnątrz. Rolety zewnętrzne są szybkie i łatwe w montażu, dobrze przylegają do okna i stanowią skuteczną ochronę przed niechcianymi warunkami atmosferycznymi. Służą za barierę dla promieni słońca, dzięki czemu pozwalają na delikatne ochłodzenie, gorącej w lecie powierzchni pokoju oraz izolację termiczną okna w okresie zimowym. Pełnią też funkcje wygłuszające, osłaniając okno przed gradem lub deszczem, bębniącym w szybę. W zimie natomiast stanowią idealne zabezpieczenie przed nawałem śniegu, zalegającym na dachu. Rolety należy więc wybrać według własnych preferencji i możliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czym charakteryzuje się dobre wino?
Czym charakteryzuje się dobre wino?
Pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć jest to, że nie ma czegoś takiego jak „złe” wino. Każde wino można pić i […]
Ostatnie wpisy