Na bezpieczeństwo i satysfakcję konsumenta nie przyczynia się jedynie wytwarzanie, obróbka i przechowywanie żywności. Na jakość mocno wpływa też pakowanie. Zależy od niego między innymi świeżość czy długoterminowość spożywanego produktu. Jak należy pakować żywność, żeby klient był w niej w pełni zadowolony?
Pakowanie żywności powinno być dostosowane do konkretnego rodzaju żywności. Nie bez przyczyny mięso i ryby pakuje się do plastiku, a produkty mączne do papierowych opakowań. Tworzywa sztuczne powinny spełniać najwyższe standardy jakości, można je przykładowo kupić na https://degafol.pl/. Da się tu znaleźć opakowania plastikowe w formie woreczków, taśm czy arkuszy – w zależności od konkretnego produktu. Przydaje się również sprzęt do owijania palet, jeśli żywność będzie przemieszczania na dalsze odległości. Pakowanie powinno być bardzo szczelne, bo inaczej wpłynie to na terminowość spożycia. Czasami może przydać się specjalna maszyna owijająca, która chroni przed skażeniem i zepsuciem.
Tworzywa sztuczne to najpopularniejszy rodzaj pakowania żywności, ale niektóre produkty źle na niego reagują. Ciężko też umieścić w nich żywność płynną, choć istnieją od tego wyjątki. Napoje czy żywność w zalewie najlepiej umieścić w opakowaniach szklanych. Dobrze dla firmy, gdy jest opcja wymiany starych butelek. Z plastikiem źle reagują również niektóre produkty sypkie, takie jak mąka. W takich wypadkach trzeba użyć specjalnego papieru spożywczego, często jest to półpergamin lub specjalna wersja silikonowa.